Search Menu
Search

Łowcy cieni w końcu dorwali psychopatę…

Czasami jedna sprawa może się ciągnąć nawet kilka lat, dlatego upór Łowców cieni jest tak ważny. Przeczytajcie kontynuację historii z poprzedniego tygodnia, w której do akcji wkroczyła specjalna jednostka CBŚP.

Ostatni wpis dotyczył osobowości psychopatycznej, a dzisiaj dowiecie się jak Łowcy cieni zajmują się takimi jednostkami.

Podany został konkretny przykład, Kajetan P. Zapewne wiele osób pamiętających tą sprawę wie, że zaraz po popełnieniu tej zbrodni uciekł on z kraju, chociaż starał się nie pozostawiać śladów swojego przemieszczania się to dość szybko został złapany, zatrzymano go na Malcie.

W przypadku przestępstw o dużym ciężarze gatunkowym ściganiem takich osób zajmuje się jednostka policjantów CBŚP tzw. „łowcy cieni”. Działają natychmiastowo, wyznaczają sobie cel i do niego dążą.  Mówi się o nich niewiele ze względu na specyfikę ich pracy. Niewiele o nich wiadomo ze względów bezpieczeństwa ponieważ to oni szukają najniebezpieczniejszych przestępców na całym świecie min. też tych poszukiwanych Europejskim Nakazem Aresztowania. Korzystają z narzędzi operacyjnych, o których mowa była już wcześniej. Ustalają min. miejsce pobytu tych najgroźniejszych, obserwują ich zachowania i planują skuteczne zatrzymania.

Jak wygląda praca Łowców cieni?

Praca w takiej elitarnej jednostce nie jest oczywiście dla wszystkich, muszą to być osoby, które mają do tego predyspozycje psychofizyczne, są odporne na stres i potrafią panować nad emocjami. Są skuteczni bo są mądrzejsi i bardziej cierpliwi niż przestępcy, których ścigają. Kajetan P. został zatrzymany właśnie przez policjantów z CBŚP „łowców cieni”. „Cień” to przestępca, który zniknął, ukrywa się, często zmienia swój wygląd, na ulicy jest nie do poznania, zmienia też swoje zachowania.

Czasami jedna sprawa może się ciągnąć nawet kilka lat dlatego ten upór jest tak ważną cechą funkcjonariuszy z tej jednostki. Jedną z ostatnich dużych spraw „łowców cieni” jest sprawa zatrzymań w 2022r polsko-włoskiej zorganizowanej grupy przestępczej, zajmującej się praniem brudnych pieniędzy min. poprzez przepływ gotówki między kontami na pozakładane fikcyjne spółki.

Oczywiście taki proceder dzieje się każdego dnia również wokół nas, nie tylko poza granicami kraju ale o takich konkretach innym razem.

Mieliście świadomość, że Łowcy cieni istnieją?

FIGURANT

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *