Search Menu
Search

Wypadek, w którym spłonęła rodzina

Na autostradzie w wypadku spłonęła rodzina. Przestępca uciekł. Jakie są powiązania policji w tej sprawie…?

Tajemnicze Powiązania Policji w Sprawie Uciekającego Kierowcy BMW

Do wypadku na autostradzie A1 doszło 16 września 2023r. W tragicznym wypadku zginęła trzyosobowa rodzina z Myszkowa. W ich samochód uderzyło bmw, które jechało z prędkością co najmniej 253 km/h o czym poinformowano dopiero tydzień po wypadku. Przez cały ten czas policja podtrzymywała wersję, że w wypadku uczestniczyło jedno auto. Dlaczego? Od razu pojawiły się spekulacje, że właściciel BMW ma powiązania z tamtejszą policją, jest synem oficera. Policja plotki dementuje ale okazuje się, że nie został on zatrzymany nawet do złożenia wyjaśnień. Mijają prawie dwa tygodnie, w trybie zaocznym prokuratura jednak postanawia postawić mu zarzuty ale.. facet znika, nie stawia się na wezwanie. Ma on podwójne obywatelstwo a jeśli opuścił UE i znajduje się w kraju, który nie ma podpisanej umowy ekstradycyjnej z Polską to co mu ktoś może zrobić…no nic. Dlaczego kierowca BMW, który spowodował wypadek miał aż tyle czasu żeby moc łatwić sobie np. lewe papiery i zwiać za granicę gdzie trudno go będzie namierzyć. Policja wydała nawet oświadczenie, w którym zapewnia, że uciekinier to nie funkcjonariusz ani nie syn funkcjonariusza Policji, nie mówią natomiast o innych jego ewentualnych powiązaniach z wymiarem sprawiedliwości. Za Sebastianem Matczakiem wydano list gończy. Czy do takiej sytuacji musiało dojść? Oczywiście, że nie. Przede wszystkim nie byłoby wypadku, gdyby idioci nie siadali za kierownicą aut, nad którymi nie panują i gdyby nie uważali się za bogów szos. Natomiast gdyby policja od początku działała sprawnie i transparentnie nie byłoby listu gończego.

Czy ktoś taki jak ten sprawca wypadku może czuć się bezkarnie? Jeśli uciekł tzn. że jednak wie, że zrobił źle. Czy gryzie go sumienie? Może…

Już został złapany, ale co dalej?

Policjanci, którzy dopuścili do tej sytuacji powinni również mieć wyrzuty sumienia. Czy powiązania, znajomości są tego warte? Widzieli zakres tego wypadku, nie zrobili nic żeby sprawca został od razu zatrzymany.

Do tematu wrócimy. Wyczekujcie kolejnych AKT.

FIGURANT

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *