Search Menu
Search

Szmydt… Tomasz Szmydt

Na początku maja 2024r uderza w społeczeństwo kolejna wiadomość. Polski Sędzia Tomasz Szmydt okazuje się być szpiegiem.
tomasz szmydt

Tomasz Szmydt – Kim jest?

Na początku maja 2024r uderza w społeczeństwo kolejna wiadomość. Polski Sędzia Tomasz Szmydt okazuje się być szpiegiem. To polski prawnik, w latach 2012–2024 sędzia Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie, współorganizator tzw. afery hejterskiej, która polegała na dyskredytowaniu sędziów protestujących przeciwko ograniczeniu niezależności sądownictwa przez ówczesne władze PIS. W aferę tą zamieszana była żona sędziego Szmydta, Emilia, która tak naprawdę odegrała tam bardzo ważną rolę. Niespodziewanie w 2021r przeprosił publicznie sędziów i przyznał się do hejterskich działań. Wszczęto wobec niego postępowanie dyscyplinarne za nękanie dziennikarki w wyniku którego otrzymał karę nagany.

Azyl na Białorusi

Niespodziewanie na początku maja bieżącego roku pojawia się wiadomość, że sędzia Tomasz Szmydt wyjechał na Białoruś i poprosił władze w Mińsku o azyl. Wydał oświadczenie o zrzeczeniu się urzędu sędziego. Zaapelował on do władz Białorusi o ochronę i opiekę ponieważ nie zgadza się z działaniami władz w Polsce, podkreślił, że dlatego musiał opuścić swój kraj. Mówił o prześladowaniu, pogróżkach oraz o tym, że dzieje się tak dlatego, że jest niezależny politycznie.

Zarzuty i Środki Zapobiegawcze

Prokuratura Krajowa wydała postanowienie o przedstawieniu Tomaszowi Szmydtowi jako byłemu sędziemu zarzutów szpiegostwa a prokurator skierował do Sądu Rejonowego wniosek o zastosowanie wobec niego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. 16 maja za sędzią Szmydtem wystawiono list gończy. Jego sprawą zajmują się służby specjalne.

Komentarze i Zagrożenia

Jak na razie główny bohater tej afery śmieje się wszystkim w twarz i w Internecie szeroko komentuje swój pobyt na Białorusi chwaląc tamtejszą władzę oraz miejsce w którym zamieszkuje. Przypomnijmy, że miał on dostęp do tajnej dokumentacji. Istnieje uzasadnione podejrzenie, że mógł wywieźć część dokumentów poza granice naszego kraju i że będzie chciał to wykorzystać. Kwestia tego na ile i przez jak długi czas będzie potrzebny naszym wschodnim sąsiadom i czy posiadane przez niego informacje zadowolą obcy rząd.

Przyszłość Szmydta

Może za jakiś czas się gdzieś ukryje, wyjedzie. Jego powrót do Polski będzie wiązał się z tymczasowym aresztowaniem, sprawą sądową i zapewne wyrokiem dla niego niekorzystnym. W kraju pozostała jego partnerka, która wyprowadziła się z miejsca gdzie razem mieszkali i słuch po niej zaginął. Czyżby również była zamieszana w aferę szpiegowską z udziałem sędziego? Jedno jest pewne o Tomaszu Szmydcie jeszcze wszyscy usłyszymy.

Zapewne o nim jeszcze usłyszymy….

Do tematu wrócimy w aktach.

FIGURANT

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *