Search Menu
Search

Afera z Youtuberami: Początek i bagatelizowanie sprawy

Afera z polskimi youtuberami wstrząsa opinią publiczną, odkrywając oskarżenia o przemoc, manipulacje i nieodpowiednie zachowania seksualne.

Afera z Youtuberami – PandoraGate

Inicjatorem głośnej afera z polskimi youtuberami był kontrowersyjny wywiad udzielony przez influencerkę Olciak93. W wieku 13 lat nawiązała nieodpowiednią relację ze znanym youtuberem Stuartem “Stuu” Burtonem, co wywołało lawinę oskarżeń. Zaskakujące jest, że mimo zgłoszeń sprawa ta została przez wiele lat bagatelizowana przez służby, co rodzi pytania o powody tego zaniechania.

Oskarżenia wobec innych Youtuberów: Gargamel, Gonciarz i inni

Wraz z rozwinięciem afery, inne znane postacie, takie jak Gargamel i Krzysztof Gonciarz, zostali oskarżeni o przemoc i manipulacje wobec różnych kobiet. Wystąpienia SA Wardęgi, który ujawnił nieetyczne postępowanie Stuu, wskazały także na potencjalne związki innych youtuberów, takich jak Michał Boxdel Baron i Marcin Dubiel, z bulwersującymi sytuacjami. Mimo prób tłumaczenia, sprawa zyskała na popularności i w końcu zainteresowały się nią służby.

Dramatyczne znalezisko: Relacja z młodości Olciak93 i inne zgłoszenia

Influencerka Olciak93 ujawniła, że już ponad 9 lat temu zgłaszała niewłaściwe zachowanie Stuu służbom. Jednak bezskutecznie, jak twierdzi, nikt wtedy nie podjął działań. W międzyczasie, SA Wardęga otrzymywał zrzuty ekranów z rozmów youtuberów z pokrzywdzonymi nastolatkami. Cała sprawa zaczęła nabierać rozgłosu, a Wardęga opowiedział o drastycznych wydarzeniach podczas imprezy z udziałem nieletnich fanek.

Oskarżenia wobec Gargamela i Gonciarza: Przemoc i manipulacje

Poza Stuu, inne znane postacie, takie jak Gargamel, zostały oskarżone o przemoc i manipulacje w związkach. W nagraniach ujawniono brutalne zachowanie Gargamela wobec byłej partnerki, co jest szczególnie szokujące, biorąc pod uwagę jego publiczny wizerunek jako krytyka innych youtuberów. Krzysztof Gonciarz również znalazł się w ogniu krytyki, oskarżony o poniżanie kobiet i zmuszanie ich do brania narkotyków.

PandoraGate Youtube - Afera z Youtuberami

Afera z Youtuberami – Dlaczego dopiero teraz sprawą zajęły się służby?

Sprawa związana z youtuberami budzi kontrowersje, gdyż podejrzenia o nieprawidłowe postępowanie niektórych z nich pojawiały się już w 2020 roku. Dlaczego jednak dopiero teraz służby podjęły śledztwo? Istnieje obawa, że w Polsce niekiedy bagatelizuje się sprawy dotyczące młodych osób, zwłaszcza kobiet, co może prowadzić do opieszałości w działaniach sprawiedliwości. Obecnie śledztwo prowadzi Centralne Biuro Zwalczania Cyberprzestępczości, a Prokuratura Okręgowa w Warszawie analizuje zgromadzone materiały. Temat ten na pewno będzie jeszcze wielokrotnie omawiany.

W kolejnych aktach, temat ten na pewno będzie jeszcze wielokrotnie omawiany.

FIGURANT

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *