Search Menu
Search

Antyterroryści w Polsce

Oddziały antyterrorystyczne to wyspecjalizowane jednostki policji, przechodzące specjalistyczne szkolenie w zakresie przeciwdziałania terroryzmowi.

Oddziały antyterrorystyczne to wyspecjalizowane jednostki policji, przechodzące specjalistyczne szkolenie w zakresie przeciwdziałania terroryzmowi.

Antyterroryści dysponują nowoczesnym (wysokiej jakości) sprzętem ochrony osobistej, do nurkowania, alpinistycznym, bronią krótką i długą, a także sprzętem do wyszukiwania i neutralizacji materiałów i urządzeń wybuchowych. Do dyspozycji mają lądowe, wodne i powietrzne środki transportu.

Głośną akcją była strzelanina w Magdalence przeprowadzona w miejscowości Magdalenka w wyniku której zginęło dwóch policyjnych antyterrorystów i dwóch przestępców, a siedemnastu policjantów odniosło obrażenia. Akcja została przeprowadzona w nocy z 5 na 6 marca 2003 roku. Jej celem było zatrzymanie zaliczanych do najgroźniejszych przestępców w Polsce – Roberta Cieślaka i Białorusina Igora Pikusa, członków tzw. gangu Mutantów. Grupa ta miała związek z przynajmniej kilkunastoma morderstwami osób powiązanych z działalnością grup przestępczych, jak i członków gangu pruszkowskiego, gangu mokotowskiego, gangu piaseczyńskiego i gangu wołomińskiego na Mazowszu. W trakcie próby zatrzymania poszczególnych członków gangu zginęło kilka osób, w tym członek gangu, były policjant antyterrorysta z Warszawy. Jedna z najgłośniejszych mafijnych egzekucji dokonana została przez Mutantów w szpitalu MSWiA w Warszawie, gdzie zamachowiec przebrał się za księdza. 20 października 2000 roku, zastrzelono tutaj jednego z pacjentów, 41-letniego Jacka B., ps. Kikir, jednego z bossów tzw. gangu markowskiego. Mężczyzna przebywał w szpitalu w związku z obrażeniami, jakie odniósł w poprzednim zamachu, do którego doszło kilka tygodni wcześniej, 24 września. Jacek B. leżał sam w dwuosobowej sali numer 211, znajdującej się na końcu długiego korytarza na drugim piętrze. Najprawdopodobniej spał, kiedy w progu stanął zabójca, podszedł do łóżka i strzelił siedem razy. Działo się, działo..

antyterroryści

Wróćmy do strzelaniny w Magdalence… w operacji prowadzonej w Magdalence uczestniczyli funkcjonariusze z Wydziału Terroru Kryminalnego Komendy Stołecznej Policji oraz Wydziału Bojowego Zarządu Wsparcia Bojowego Centralnego Biura Śledczego Komendy Głównej Policji. W sumie było tam 23 policjantów. Prawdopodobnie w chwili wejścia na teren posesji funkcjonariusze zostali zauważeni, gdyż na górze włączono światło, a zaraz potem je zgaszono. Istnieje teoria mówiąca o tym, że obu przestępców mógł wspierać ktoś z policji. Igor Pikus vel Aleksander Wołodin i Robert Cieślak ps. Cieluś za pomocą fugasów, min, granatów i innych ładunków wybuchowych zaminowali ogród przy domu znajdującym się przy ul. Środkowej w Magdalence, w którym się ukrywali. Podczas próby zatrzymania w nocy z 5 na 6 marca 2003 roku, gdy funkcjonariusze weszli do domu, ładunki wybuchowe eksplodowały, zabijając jednego z antyterrorystów na miejscu. Przestępcy rozpoczęli ostrzał z 29 jednostek broni, pistoletów samopowtarzalnych Glock 17, TT pw wz. 33, CZ-75 Full Auto, pistoletów maszynowych Sa vz. 61, Uzi Mk.3, PM-98 i PM-84P, karabinków automatycznych AKMS i AKS-74U, sztucera, strzelby Franchi SPAS-12. W wyniku odniesionych obrażeń zmarło dwóch funkcjonariuszy z Centralnego Biura Śledczego Komendy Głównej Policji a 17 innych funkcjonariuszy odniosło obrażenia.

Akcję w Magdalence można nazwać porażką polskiej policji, po prostu dowództwo nie przygotowało swoich ludzi do takiego szturmu.

Nikt nie spodziewał się, że przestępcy będą tak dobrze przygotowani na ten atak.

Hmm…więc może mieli w policji swojego informatora.

Zostańcie ze mną i czytajcie moje AKTA.

FIGURANT

DWay DWay Poznań DWay Włocławek DWay Warszawa DWay Kraków DWay Gdańsk Agencja reklamowa Agencja reklamowa DWay Agencja reklamowa Włocławek Agencja reklamowa Lipno Agencja reklamowa Poznań Agencja reklamowa Warszawa Agencja reklamowa Kraków wizytówki cyfrowe wizytówki cyfrowe SmartV strony internetowe dway social media social media dway
Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *