Search Menu
Search

Diler gwiazd: krwawy wypadek, zatrzymanie i wyrok

Diler gwiazd Cezary P. zostaje ujawniony po tym, jak śledczy odkrywają jego tożsamość w związku z tragicznym wypadkiem spowodowanym przez Dariusza K., który był pod wpływem kokainy. Skazany prawomocnym wyrokiem, Cezary P. otrzymuje 6 lat więzienia, konfiskatę mienia oraz kary finansowe… Czy powróci do handlu?
diler gwiazd

Diler gwiazd Cezary P. zostaje ujawniony po tym, jak śledczy odkrywają jego tożsamość w związku z tragicznym wypadkiem spowodowanym przez Dariusza K., który był pod wpływem kokainy. Skazany prawomocnym wyrokiem, Cezary P. otrzymuje 6 lat więzienia, konfiskatę mienia oraz kary finansowe, lecz nie wiadomo, czy powróci do handlu narkotykami.

Diler gwiazd odsłonięty: Poszukiwanie tożsamości Cezarego P.

W 2014r Dariusz K. pod wpływem kokainy powoduje wypadek, w którym ginie 63-letnia kobieta na przejściu dla pieszych. Śledczy ustalili wtedy kim był diler, który owy narkotyk sprzedał. Powoli zaczęli się przybliżać do Cezarego P. i odkrywać jego tożsamość. W branży był już od jakiegoś czasu, kilka lat. Sprzedawał kokainę w dwóch rodzajach, słabszej jakości po 300 zł za gram i lepszej po 500 zł. Klienci dokonujący zamówienia u Cezarego P. posługiwali się różnego rodzaju określeniami, które miały zmylić policję: zaproszenia, faktury, flaki, biała kawa. Każde z nich oznaczało jednak kokainę. Swoich klientów oraz transakcje z nimi opisywał szyframi w notesie.

Dlaczego ludzie biorą narkotyki? Dlaczego kokaina i dlaczego tak łatwo się od niej uzależnić?

Kokaina to jeden z najstarszych i najniebezpieczniejszych stymulantów pochodzenia naturalnego. Po raz pierwszy wyizolowana z liści koki w 1859 roku przez niemieckiego chemika Alberta Niemanna. Dopiero w latach osiemdziesiątych XIX wieku zaczęto ją popularyzować w środowisku medycznym.

diler gwiazd

Kartele i diler gwiazd: Kolumbijscy farmerzy dominują w produkcji kokainowej pasty

Ponad połowa światowej produkcji kokainy odbywa się w Kolumbii. Farmerzy po zebraniu liści koki siekają je na drobną mieszankę i polewają płynnym nawozem dla zmiękczenia liści. Liście przygotowane w ten sposób wrzucane są do beczek i zalewane benzyną w celu wyekstrahowania substancji psychoaktywnej z liści koki. Następnie liście usuwane są z mieszaniny, która zostaje zneutralizowana sodą. Powstała w ten sposób mieszanka jest podgrzewana w celu odparowania płynu, a pozostała na skutek tego zabiegu pasta poddawana jest suszeniu. Kolumbijscy farmerzy produkujący kokainową pastę sprzedają ją kartelom. Otrzymują za to bardzo niewielkie zapłaty.

Ekonomia narkotyków: Marginalne zyski farmerów i przetwarzanie kokainy

Szacuje się, że z każdego sprzedanego na ulicy grama kokainy farmer otrzymuje 5 centów. Kokaina w postaci soli jest śnieżnobiałym lub żółtawym proszkiem. Przed wprowadzeniem na rynek jest mieszana z innymi substancjami, wypełniaczami, w celu zwiększenia objętości. Substancje używane w tym procesie to soda kuchenna, cukry, inozytol, mannitol i miejscowe środki znieczulające, takie jak lidokaina.

Efekty i ryzyko: Kokaina – euforia, uzależnienie i negatywne skutki

Na siłę efektów wpływa ilość przyjętej dawki. Kokaina wpływa dodatnio na poziom dopaminy. Powoduje odczucie euforii, zmniejsza niepokój i zwiększa poczucie pewności siebie, zwłaszcza w kontaktach międzyludzkich. Duże dawki kokainy, powodują euforyczne doświadczenia. Kokaina jest środkiem bardzo szybko uzależniającym przede wszystkim psychicznie. Przyjemne efekty jej zażywania powodują przymus przyjmowania kolejnej dawki. Oczywiście prowadzi to do negatywnych skutków zażywania tego narkotyku, depresja, omamy, objawy podobne do schizofrenii a w końcu zbyt duże ilości mogą doprowadzić do przedawkowania i śmierci.

Diler gwiazd skazany na 6 lat więzienia

Dariusz K. swoim uzależnieniem doprowadził do śmierci niewinnej osoby-swój wyrok odsiedział. Cezary P. diler gwiazd został skazany prawomocnym wyrokiem Sądu Apelacyjnego na 6lat więzienia. Nie przyznawał się do winy twierdząc, że kokainę posiadał jedynie na własny użytek. Sąd orzekł także przepadek mienia w kwocie ponad 1 mln zł, który Cezary P. miał zarobić, udzielając narkotyki swoim klientom. Oprócz tego “diler gwiazd” został ukarany grzywną w wysokości 30 tys. zł oraz musi zapłacić 20 tys. zł na cele przeciwdziałania narkomanii.

Czy wróci do biznesu? Czas pokaże.

Zostańcie ze mną, czytajcie moje Akta.

FIGURANT

DWay DWay Poznań DWay Włocławek DWay Warszawa DWay Kraków DWay Gdańsk Agencja reklamowa Agencja reklamowa DWay Agencja reklamowa Włocławek Agencja reklamowa Lipno Agencja reklamowa Poznań Agencja reklamowa Warszawa Agencja reklamowa Kraków wizytówki cyfrowe wizytówki cyfrowe SmartV strony internetowe dway social media social media dway
Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *