Search Menu
Search

Fentanyl – uzależnienie prowokowane przez środowisko lekarzy?

Fentanyl to bardzo niebezpieczny opioid, silnie uzależniający, który jest odpowiedzialny za wzrost liczby osób uzależnionych i zgonów, zarówno w USA, jak i w Europie.
fentanyl

Fentanyl to bardzo niebezpieczny opioid, silnie uzależniający, który jest odpowiedzialny za wzrost liczby osób uzależnionych i zgonów, zarówno w USA, jak i w Europie.

Fentanyl – Potężny i niebezpieczny Opioid

Fentanyl jest to organiczny związek chemiczny zaliczany do opioidów. Silnie oddziałuje na ośrodkowy układ nerwowy, wywołuje wzrost produkcji serotoniny, co skutkuje zmniejszeniem odczuwania bólu, złagodzeniem lęku oraz sennością. Jest to bardzo niebezpieczna substancja, ponieważ powoduje silne uzależnienie, a jej przedawkowanie może skutkować śmiercią. Niestety, w ostatniej dekadzie w USA i w Europie obserwuje się stały wzrost osób uzależnionych od fentanylu. Od kilkunastu lat fentanyl uznawany jest najniebezpieczniejszy narkotyk na świecie. Jest to środek, który bardzo intensywnie i szybko oddziałuje na organizm, a także opioid silnie uzależniający, którego organizm domaga się już po pierwszym spożyciu. Jest on dużo bardziej niebezpieczny niż heroina oraz kokaina i około 100 razy mocniejszy od morfiny.

Wzrost Dostępności Fentanylu na Czarnym Rynku

Liczba fentanylu na czarnym rynku rośnie i występuje on w postaci pigułek, zastrzyków, lizaków, lub proszku. Fentanyl jest również składnikiem dopalaczy, a narkomani stosują również mieszanki innych narkotyków z tym środkiem, które często bywają śmiertelne.

Tragiczne Skutki Fentanylu: Śmierć Gwiazdy Pop, Atak Terrorystyczny i Epidemia Uzależnień

W kwietniu 2016 roku w wyniku przedawkowania środka przeciwbólowego, zawierającego fentanyl zmarł Prince, amerykańska gwiazda muzyki POP. Z kolei w 2002 roku, podczas ataku terrorystycznego na teatr w Dubrowce ponad 130 osób zmarło od zatrucia się gazową mieszanką pochodnych fentanylu wypuszczoną przez czeczeńskich terrorystów. Pierwotnie fentanyl stosowany był wyłącznie w medycynie jako lek przeciwbólowy. Bardzo szybko został on rozpoznany przez czarny rynek jako silnie uzależniający narkotyk. Szacuje się, że aż 80 proc. pacjentów, u których stosowano leczenie fentanylem uzależnia się od niego i zaczyna stosować heroinę. Co ciekawe, w największa liczba zgonów w wyniku przedawkowania tego środka występuje w Stanach Zjednoczonych, gdzie stosuje się go aż w 70 proc. operacjach jako lek przeciwbólowy. Bardzo niebezpieczne są plastry przeciwbólowe, które po zużyciu (według producenta), zawierają nawet 80 proc. czynnej substancji. Narkomani urządzają polowania na te plastry, aby je potem ponownie „wykorzystać” wygotowując je, żując lub paląc.

fentanyl

Kontrowersje wokół Fentanylu: Czy Lekarze Prowadzą do Uzależnień?

Czy zatem można powiedzieć, że niejako uzależnienie od fentanylu jest w wielu przypadkach prowokowane przez środowisko lekarzy? Czasami nie da się uniknąć sytuacji, w której można zastąpić ten silnie działający opioid na inny lek. Jednym z najniebezpieczniejszych aspektów tego narkotyku jest to, że jest on właśnie dostępny na receptę jako środek przeciwbólowy. Istnieją nawet przypadki narkomanów, którzy, aby dostać ten „lek” sami dokonują złamań kończyn, ponieważ ból podczas samookaleczenia jest dużo mniejszy, niż ból organizmu podczas głodu narkotykowego.

Bezwzględni Dilerzy Sprzedający Śmierć

W przypadku tak silnie działających narkotyków dostępnych na czarnym rynku dilerów można spokojnie nazwać kategorią podludzi bo świadomie podejmują decyzję o tym, że każda sprzedana działka zabija.

Wyczekujcie kolejnych AKT.

FIGURANT

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *