Search Menu
Search

Na tle niepoczytalności psychopatów…

Na tle niepoczytalności psychopatów… Na poziomie anatomicznym, psychopaci mogą mieć zmniejszoną objętość niektórych obszarów mózgu, między innymi kory wyspy czy ciała migdałowatego, jak również połączeń między różnymi rejonami mózgu.

Dziś kilka słów PSYCHOPATACH. Kim są i czy to może być Twój sąsiad?

Na poziomie anatomicznym, psychopaci mogą mieć zmniejszoną objętość niektórych obszarów mózgu, między innymi kory wyspy czy ciała migdałowatego, jak również połączeń między różnymi rejonami mózgu.

Jest to specyficzny rodzaj zaburzenia osobowości charakteryzujący się trzema szeroko rozumianymi wymiarami, aroganckim i kłamliwym stylem funkcjonowania interpersonalnego, poważnymi deficytami rozumienia, przeżywania i ekspresji, i emocji oraz mocno zaznaczoną impulsywnością zachowania.

Przypomina wam to kogoś? Hmmm… może właśnie zastanawiacie się, czy to nie aby wasz sąsiad?

Psychopaci są niezdolni do współodczuwania, są obojętni wobec cierpienia innych osób, bez znaczenia, czy obcych, czy bliskich, są całkowicie niezdolni do pojmowania cudzych uczuć.

Można by tu wymienić min. swego czasu głośną i budzącą duże emocje sprawę Kajetana P. który zabił z zimną krwią i obciął swojej ofierze głowę.

Co nim kierowało?

Kajetan P. wykazywał zainteresowanie kulturą Japonii. Swoją zbrodnię dokładnie zaplanował. Ofiara nauczała prywatnie języka włoskiego, a lekcje odbywały się w jej domu. To tam miało dojść do zbrodni. P. zabił kobietę, a potem przewiózł ją do innego mieszkania w torbie. Zwłoki próbował podpalić, jednak na miejsce została wezwana straż pożarna, która dokonała makabrycznego odkrycia. Wezwano policję, która zidentyfikowała ciało kobiety. Jej zaginięcie wcześniej zostało zgłoszone przez narzeczonego, który wrócił do mieszkania na Woli i znalazł ślady krwi. Powiedział, że targały nim sprzeczne emocje, miał potrzebę samodoskonalenia i pozbywania się ludzkich słabości. Elementem samodoskonalenia były m.in. głodówki, intensywne ćwiczenia fizyczne, zerwanie wszelkich związków z rodziną. Na pewnym etapie tej ewolucji, jak sam mówił, uznał, że musi zabić jakąś osobę.

Kajetan P. uznany został niepoczytalnym a wyrok odbywa w Zakładzie Karnym w Łodzi na oddziale psychiatrii sądowej w jednoosobowej, monitorowanej celi.

To może być każdy, Twój sąsiad również.

Czytajcie moje Akta, odkryjemy kolejne ciekawe sprawy.

FIGURANT

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *