Search Menu
Search

Tragiczna zbrodnia we Włocławku: Zamach na życie właściciela baru

Makabryczne zabójstwo właściciela baru w Włocławku w 2008 roku przez żonę i dzieci ofiary – historia motywacji, śledztwa i wyroków.
Tragiczna zbrodnia we Włocławku

Zamordowanie Arkadiusza P. we Włocławku

Włocławek, stutysięczne miasto w województwie kujawsko-pomorskim, Polska centralna, stało się areną makabrycznej zbrodni w dniu 2 grudnia 2008 roku. Tego dnia zamordowano Arkadiusza P., ówczesnego właściciela baru na jednym z miejskich osiedli. Zbrodnia ta wstrząsnęła społecznością, a śledztwo prowadziło do szokujących odkryć.

Podejrzani i motywacja

W toku śledztwa okazało się, że za zamachem stoi żona Arkadiusza, Sylwia P., oraz jej syn i nieletnia córka. Sylwia P. miała zaoferować Danielowi Ś. aż 15 tysięcy złotych za zabójstwo męża. Motywacją miały być rzekome prześladowania i przemoc, jakie doznawali od Arkadiusza P.

Szokujący sposób wykonania zbrodni

Podczas procesu wyszło na jaw, że to Daniel Ś. i 15-letni Maciej W. zadali nożem śmiertelne ciosy Arkadiuszowi P. Makabryczny sposób wykonania zbrodni wstrząsnął opinią publiczną.

Dramatyczne odkrycie Sylwii P.

Sprawa wyszła na jaw, gdy Sylwia P. powiadomiła policję o zbrodni. Po powrocie do domu znalazła zwłoki męża w sypialni z licznymi ranami. Policja natychmiast rozpoczęła śledztwo, które doprowadziło do zatrzymania podejrzanych.

Tragiczna zbrodnia we Włocławku

Sąd i wyroki

W wyniku procesu Daniel Ś. został skazany na dożywotnie więzienie, Maciej W. na 15 lat, a Sylwia P. otrzymała 8 lat za zlecenie zabójstwa. Jej syn Sebastian spędził w więzieniu pięć lat, a córka Ola – 7 lat. Rok i 4 miesiące więzienia otrzymał także Jakub M., który wiedział o zbrodni, lecz nie powiadomił organów ścigania.

Zmiany w wyrokach

W 2013 roku wyroki uległy zmianie, złagodzono je dla niektórych oskarżonych. Daniel Ś. dostał 25 lat więzienia, a Sylwia P. i córka Ola dłuższe kary. Maciejowi W. skrócono wyrok do 12 lat.

Zakończenie dla oskarżonych

Sylwia P. i jej córka Ola zostały warunkowo zwolnione w 2015 roku, a Sebastian P. wyszedł na wolność w 2015 roku. Daniel Ś. nadal odbywa karę i opuści więzienie dopiero w 2035 roku. Sprawa ta pozostawiła trwałe piętno na Włocławku i całej Polsce.

Wyczekujcie kolejnych AKT.

FIGURANT

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *