Search Menu
Search

Jacek Jaworek – Dlaczego nie został złapany?

Według ustaleń śledczych 52-letni Jacek Jaworek w rodzinnym domu zastrzelił swojego brata i jego żonę oraz ich 17-letniego syna.
jacek jaworek

Tragedia w Borowcach – Jacek Jaworek

Tą sprawą żyła cała Polska. 10 lipca 2021 roku w powiecie częstochowskim we wsi Borowce doszło do makabrycznej zbrodni. Według ustaleń śledczych 52-letni Jacek Jaworek w rodzinnym domu zastrzelił swojego brata i jego żonę oraz ich 17-letniego syna. Młodszemu synowi małżeństwa udało się uciec z domu, w którym to wszystko się działo. Motywy zbrodni nie są jasne, prokuratura wskazuje, że pomiędzy braćmi miał być konflikt o podział spadku po ojcu.

Jacek Jaworek poszukiwany

Po dokonaniu zabójstwa rozpoczęły się poszukiwania Jacka Jaworka. Został wydany list gończy oraz Europejski Nakaz Aresztowania, został on również objęty czerwoną notą Interpolu jako jeden z najbardziej poszukiwanych przestępców. Przesłuchano ponad 100 świadków, w tym rodzinę Jaworka, a także przeczesano kilka razy wieś Borowce oraz jej okolice w poszukiwaniu jego ciała. W czerwcu 2022 roku katowicka policja opublikowała portrety progresywne Jaworka.

Do dnia dzisiejszego śledczy nie potrafią namierzyć miejsca przebywania Jacka Jaworka, nie mają również dowodów, że Jaworek nie żyje.

W sprawie Jacka Jaworka zebrano już wszystkie potrzebne materiały do procesu sądowego, zaocznie zostały mu postawione zarzuty natomiast nadal nie wiadomo co się z nim stało.

Intensywne poszukiwania i analizy ekspertów w dalszym ciągu trwają

Do informacji publicznej podano, że “z powodu ukrywania się przez podejrzanego Jacka Jaworka przed organami ścigania, prokurator wydał postanowienie o zawieszeniu śledztwa”, wyjaśniono również że kontynuowane są “intensywne czynności zmierzające do ustalenia miejsca pobytu i zatrzymania podejrzanego”.

Zebrano także kilkanaście opinii biegłych m.in. z zakresu genetyki sądowej, informatyki, daktyloskopii, broni i fonoskopii. Część świadków była poddana przesłuchaniu przy pomocy tzw. wykrywacza kłamstw.

PORTRETY PROGRESYWNE POSZUKIWANEGO JACKA JAWORKA

Jacek Jaworek – Teorie dotyczące dalszych losów

W ramach międzynarodowej pomocy prawnej zwrócono się do władz USA, Cypru, Irlandii i Niemiec. Od początku brano pod uwagę kilka hipotez dotyczących dalszych losów Jaworka tj. ucieczka za granicę, ukrycie się (również przy pomocy osób trzecich) lub samobójstwo. Na miejscu masakry w Borowcach policja nie znalazła narzędzia zbrodni.

Co zatem doprowadziło do sytuacji, że człowiek, który popełnił takie przestępstwo rozpłynął się w powietrzu. Psy tropiące podjęły trop ale utraciły go przy drodze co mogłoby wskazywać na to, że Jaworek wsiadł do auta i po prostu odjechał. Dobrze posługiwał się językiem niemieckim więc mógł przez naszą zachodnią granicę przemieszczać się dalej.

Zwłoki w lesie nie należały do Jacka Jaworka, a łowcy cieni kontynuują poszukiwania

W 2023r w lasach w miejscowości nieopodal miejsca zbrodni znaleziono zwłoki mężczyzny ale po badaniach DNA okazało się, że nie było to ciało poszukiwanego Jacka Jaworka.

Poszukiwaniami podejrzanego zajmuje się specjalna grupa policjantów tzw. łowcy cieni

Zapewne o Jaworku jeszcze usłyszymy….

Do tematu wrócimy w aktach.

FIGURANT

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *